Strony

piątek, sierpnia 03, 2007

Together :o)

8 komentarzy:

tusen pisze...

hej, Issi, wróciliśmy już jakiś czas temu, ale jakoś długo mi się zeszło z powrotem do bloga i rysowania.
Jak się czujesz? Wszystko w porządku? Mam nadzieję, że tak i że narysujesz kolejną świetną kurę :)
A to zdjęcie bardzo fajne.

tusen pisze...

Dzięki :) To trzymam kciuki, żebyś już całkowicie wydobrzała i życzę Wam miłych wakacji.

Cecilia pisze...

Genial el mural!! que bueno conocerte finalmente por foto.
cariños

Andrea pisze...

Oh! That's great!!! How are you?
I'll be back.

tusen pisze...

o, Issi, jesteś nareszcie! Już się martwiłam, że Cię nie ma i nie ma. Jeśli chodzi o tablety, to ja mam akurat Wacoma - Graphire 4 Classic (tu możesz zobaczyć szczegóły: http://www.tabletywacom.pl/products/graphire/graphire_spec.htm)
Spisuje się u mnie bardzo dobrze, to, że nie jest za duży (obszar aktywny to A6, czyli pół kartki z zeszytu) wcale nie przeszkadza, a za to doskonale mieści się na biurku. O aiptek niestety nie słyszałam, za to powtarza się dużo opinii, że pentagramy, choć stosunkowo tanie, są raczej kiepskie. Jak znajdę coś o aipteku, to też Ci podeślę.

tusen pisze...

(Z góry przepraszam, że będzie długo ;))
Piórko mam bez baterii i wydaje mi się, że tak jest wygodniej - i lżejsze i nie zaskoczy Cię, jak się bateria wyczerpie :)
Tak w ogóle, to dużo więcej Ci nie poradzę - widziałam parę opinii o aiptekach, ale niezbyt pozytywnych.
Myślę, że wszystko zależy od tego, ile pieniędzy chcesz na tableta przeznaczyć. Jeśli możesz wydać więcej a za to mieć sprzęt dobrej jakości, to ja bym jednak polecała wacoma. Mam go 1,5 roku na razie - działa super.
Ale myślę, że z aiptekiem czy pentagramem też da się żyć.
Jeśli chodzi o rozdzielczość i poziomy nacisku to pewnie im więcej tym lepiej :). Mój ma rozdzielczość 2000 dpi i 512 poziomów nacisku i to nie jest jakoś super, ale wystarcza w zupełności. Natomiast czytałam parę opinii o tym, że pentagramy czy aipteki, które wg producenta mają lepsze parametry, w rzeczywistości są nieco gorsze. Ale naprawdę trudno mi powiedzieć, czy to prawda, bo nigdy nie próbowałam używać innego tableta.
Już kończę ;) Daj znać, na co się zdecydowałaś.

tusen pisze...

a jeszcze: tu widzę, że nawet chwalą takiego pentagrama: http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=10893&_ssk=&_spl=297&_ih=

tusen pisze...

ej, ale koniecznie chcesz A4? Bardzo zamaszyście rysujesz? Bo mi A6 wystarcza w zupełności - wydaje się mały, ale spokojnie da się rysować. A jak coś "gęściej" chcesz narysować to możesz sobie powiększyć kawałek obrazka po prostu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...